نقش تولید محتوا در سئو

تا حالا به تولید محتوا و نقش اون در سئو فکر کردین؟ باید بهتون بگم برای بهینه سازی سایتتون تولید محتوای خوب و با کیفیت حرف اول رو میزنه حالا برای اینکه بهتر متوجه بشی تو این مقاله منو همراهی کن.

اگر به دنبال این هستید که صفحات سایت خود به صورت ارگانیک در رتبه بندی دیده شوند و ترافیک بیشتری جذب کنند، باید کوشا و سخت کوش باشید. با تولید مداوم محتوا می توانید به این مهم دست یابید.

محتوا و سئو در کنار هم می توانند هر وب سایتی را به صدر رتبه بندی موتورهای جستجو برسانند. اما به شرطی به رتبه های برتر گوگل دست یابید که تمام فرآیندهای سئو به صورت کلاه سفید اجرا شوند و محتوای شما منحصر به فرد و با کیفیت باشد. زمانی که محتوای بی کیفیت و تکراری را در وب سایت خود منتشر می کنید، نه تنها رتبه های برتر را کسب نمی کنید، بلکه با جریمه های گوگل نیز مواجه خواهید شد.

محتوا به چه معناست؟

اگر این سوال را از هر بازاریاب دیجیتال بپرسید، پاسخ متفاوتی دریافت خواهید کرد. ارائه تعریفی از محتوا که مورد تایید همه بازاریابان باشد تقریبا غیرممکن است. اما با توجه به تجربه چندین ساله ای که در زمینه تولید و انتشار محتوا کسب کرده ایم، می توان محتوا را به شرح زیر توصیف کرد:

محتوا مجموعه ای از اطلاعات مفید و با کیفیت است که به منظور ایجاد تعامل با مخاطبین و تبدیل آنها به مشتری تولید می شود. اساساً محتوا شکلی از اطلاعات است که ساختار خاصی دارد. یک محتوا می تواند اهداف مختلفی را دنبال کند، اهدافی شامل آموزش مخاطب، آشنایی مخاطب با محصولات و خدمات یک برند، تبدیل مخاطب به مشتری بالقوه، پاسخ به سوالات مشتریان و کمک به بهبود سئوی سایت است.

محتوا به دلایل مختلف و به اشکال مختلف از جمله محتوای متنی، محتوای گرافیکی، محتوای ویدیویی، اینفوگرافیک و … تولید و منتشر می شود، همچنین یک محتوا می تواند در بسترهای مختلفی از جمله وبلاگ، شبکه های اجتماعی، ایمیل و … منتشر شود.

اما برگردیم به بحث خود که محتوا چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟ چرا باید از این دو به طور همزمان برای موفقیت در کمپین های بازاریابی آنلاین استفاده کنیم؟

ارزش محتوا برای سئو چیست؟

گوگل پادشاه موتورهای جستجو است و روزانه بین 3 تا 6 میلیارد جستجو را پردازش می کند. لری پیج و سرگئی برین گوگل را در سال 1998 با هدف زیر تاسیس کردند:

“ماموریت ما سازماندهی دنیای اطلاعات و در دسترس قرار دادن آن برای تمام جهان است.”

 

امروز گوگل همان ماموریت و هدف روزهای اولیه خود را دنبال می کند. نحوه سازماندهی اطلاعات در طول سالها تغییر زیادی کرده است. الگوریتم های گوگل برای ارائه نتایج مفید و مرتبط به مخاطبان دائما در حال تغییر و تحول هستند.

همه این مطالب بر اساس مفید بودن و ارتباط آنها با جستجوی کاربران رتبه بندی می شوند. و این بدان معناست که اگر می خواهید محتوای شما تاثیر و ارزشی در سئوی وب سایت شما داشته باشد، ابتدا باید برای جستجوگران مفید باشد.

اما چگونه می توان مطمئن بود که محتوایی که می خواهیم تولید کنیم برای کاربران مفید خواهد بود؟ گوگل می تواند در این زمینه به ما کمک کند. توصیه گوگل در این زمینه این بوده است که قبل از ایجاد محتوا موارد زیر را در مورد محتوای خود بررسی کنید:

آیا محتوای شما مفید و آموزنده است؟

آیا از محتوای سایر وب سایت ها ارزشمندتر و مفیدتر است؟

آیا محتوای شما معتبر است و از منابع معتبر برای نوشتن آن استفاده شده است؟

آیا محتوای شما منحصر به فرد و با کیفیت است؟

و در نهایت آیا محتوای تولید شده شما می تواند با مخاطبان تعامل داشته باشد و آنها را درگیر کند؟

وقتی همه این عناصر را در محتوای خود بگنجانید، پتانسیل محتوای خود را برای کمک به سئوی سایت خود به حداکثر می رسانید. اگر این نکات را در محتوای خود رعایت نکنید، محتوای شما ارزش بسیار کمی خواهد داشت. برای اطمینان از کیفیت تولید محتوا و سئوی آن، با سفارش خدمات تولید محتوا در وب سایت های معتبر، محتوای سئوی مطمئن سایت خود را بسازید.

اما همانطور که می دانید محتوا تنها قطعه از پازل سئو نیست و جنبه های فنی دیگری نیز در بهبود سئو سایت وجود دارد که باید روی آنها سرمایه گذاری کنید. در حال حاضر می توان نتیجه گرفت که ارزش یک محتوا برای سئو وب سایت به مفید بودن، آموزنده بودن، ارزش، سطح اعتبار و جذابیت آن بستگی دارد. در ادامه می خواهیم در مورد اهمیت بهینه سازی محتوا و راه های بهینه سازی آن صحبت کنیم.

اهمیت بهینه سازی محتوا در سئو

دلیل بهینه سازی محتوا بسیار ساده است، بدون آن در موتورهای جستجو رتبه ای نخواهید داشت. برای اینکه محتوای خود را به درستی بهینه کنید، باید بدانید که عوامل زیادی در سئوی محتوای شما دخیل هستند. بهینه سازی محتوای شما تاثیر زیادی در افزایش رتبه سئو سایت شما دارد.

شما از یک طرف بحث تولید محتوا را رهبری می کنید. بهینه سازی محتوا در زمان تولید تضمین می کند که محتوای شما مخاطب محور است. اما محتوای مخاطب محور به چه معناست و چه تفاوتی با سایر محتواها دارد؟مخاطب محور بودن به این معناست که شما به جای آنچه که می خواهید درباره آن صحبت کنید، بر آنچه مخاطبان خود به آن علاقه دارند تمرکز خواهید کرد. در طرف دیگر بهینه سازی، موارد فنی در محتوا قرار دارند. این موارد شامل عواملی مانند کلمات کلیدی، عناوین متا، توضیحات متا و URL ها می شود.

حال که با تولید محتوا و نحوه تاثیر آن بر سئو سایت آشنا شدین پس بهتر است همین حالا برای بهینه کردن سایتت اقدام کنی.

You May Also Like

More From Author