وکیل

پاسخ به این سوال تا حدودی پیچیده است. زیرا مسائل و پرونده های حقوقی در طیف وسیعی قرار دارند. از پرونده های مربوط به وکیل خانواده گرفته تا پرونده های وکیل مدنی، وکیل کیفری، ثبت احوال و… هر کدام از این حوزه ها دارای موضوعات بسیار متفاوتی هستند. بنابراین نمی توان گفت بهترین وکیل خانواده، وکیل کیفری است.

بنابراین می توان پاسخ سوال فوق را به گونه ای مطرح کرد که انتخاب وکیل باید بر اساس نوع و شرایط پرونده باشد. موسسه حقوقی یکی از مکان هایی است که با توجه به تعداد وکلا در یک دادگاه می توانید بهترین وکیل را در هر پرونده جستجو کنید. شاید یکی از مهم ترین سوالات هر فردی که پرونده یا مشکل حقوقی دارد این باشد که چگونه بهترین وکیل را برای حل مشکل خود انتخاب کند.

بهترین وکیل

در واقع اساساً برای انتخاب وکیل چه پارامترهایی را باید در نظر گرفت. در مورد نحوه انتخاب وکیل قطعا نظرات و ویژگی های زیادی وجود دارد. گروه وکلای پاسارگاد برای انتخاب بهترین وکیل امکانات زیر را به شما ارائه می دهد. یک وکیل خوب در تهران باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • تخصص در زمینه خاصی از مسائل حقوقی و دعاوی
  • انجام و امتیازدهی مناسب به تعداد موارد در زمینه تخصصی خود و داشتن رزومه قابل ارائه
  • دقت در مطالعه پرونده و همچنین در صحبت با مشتری به منظور تسلط بر ابعاد مختلف پرونده
  • سخنوری و توانایی متقاعد کردن طرف مقابل به ویژه در جلسات دادگاه
  • دلسوزی و همکاری در رسیدگی به امور پرونده
  • داشتن زمان و دستور مناسب برای پیگیری پرونده

بسیاری از پرونده های موجود در دادگاه ها مربوط به خانواده است. پرونده ها با توجه به ماهیت خود معمولا طولانی و دارای ابعاد مختلفی هستند و بسیاری از افراد برای کاهش مشکلات ناشی از پرونده های خانوادگی تمایل به استخدام وکیل خانواده دارند. برای انتخاب بهترین وکیل خانواده باید به موارد زیر توجه کرد:

بهترین وکیل خانواده باید دارای تخصص در پرونده های طلاق شامل طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، حضانت، نفقه، تمکین و حتی مهریه باشد.

بهترین وکیل خانواده لزوماً کسی است که بسیار صبور و دلسوز پرونده باشد. بسیاری از پرونده های خانوادگی جنبه عاطفی دارند و وکیل باید با دلسوزی برای موکل خود و صبر در برابر ناملایمات چه از طرف موکل خود و چه از طرف طرف مقابل به پرونده رسیدگی کند.

باهوش بودن یکی از مهمترین ویژگی های بهترین وکیل خانواده است. بسیاری از پرونده های خانوادگی و مشکلات بین زوجین با یک یا حداقل دو پرونده ختم می شود. به شرطی که وکیل بتواند از نقاط قوت و ضعف طرفین نهایت استفاده را ببرد و پرونده را در مسیر درست پیش ببرد.

اقناع یکی از ویژگی های حیاتی بهترین وکیل خانواده است. در بسیاری از موارد در صورتی که وکیل مهارت مذاکره خوبی داشته باشد می تواند طرفین را در یک مذاکره برد-برد تا حد توافق پیش ببرد و در نتیجه زمان رسیدگی را تا حد زیادی کاهش دهد.

بهترین وکیل دادگستری خانواده باید با تشریفات مجتمع های قضایی و شعب مختلف آشنا باشد و با قاضی، منشی شعبه و … ارتباط خوبی داشته باشد.

You May Also Like

More From Author